Pri výbere nábytku na mieru je, samozrejme, jedným z parametrov pri rozhodovaní aj cena. Častou voľbou je preto najlacnejšia ponuka na trhu. Je takýto výber najlepším riešením alebo nie? 

Kvalita vs. cena

Ak hľadáte nábytok do interiéru, ktorý vydrží, o cene by ste sa mali rozhodovať s ohľadom na kvalitu, ktorú za danú sumu získate. Len tak si budete môcť byť istí, že sa vám vaša investícia naozaj oplatí. Nízke ceny totiž často znamenajú, že boli pri jeho výrobe použité menej kvalitné materiály, preto vám bude slúžiť kratšie. To platí nielen o lacnom sektorovom nábytku, ale aj nábytku na mieru. Prečo je cena za kvalitný nábytok na mieru vyššia? 

Kovanie, ktoré vydrží každodennú námahu

Dôležitou súčasťou nábytku je kovanie, vďaka ktorému sa dajú pohodlne otvárať aj zatvárať dvierka a zásuvky. Kovanie zabezpečuje pohyblivosť jednotlivých častí a spevňuje drevené spoje v rohoch. Medzi nábytkové kovanie patria tiež zámky, úchytky a policové podpierky. Všetky tieto časti sú vystavené každodennej námahe. Lacné kovanie sa však rýchlejšie opotrebuje a stráca svoju funkčnosť. Pri nadmernom namáhaní môže dokonca dôjsť k jeho skriveniu alebo zlomeniu. 

Aby sme predchádzali podobným problémom, pri výrobe nábytku na mieru používame len kvalitné kovania Blum. Značka Blum navrhuje svoje výrobky s dôrazom na komfort pre používateľov. Spoľahnúť sa môžete na tiché a mäkké dovieranie zásuviek aj dvierok, ktoré majú tlmiaci mechanizmus integrovaný priamo v miske závesu. Pohodlne sa dajú otvárať a zatvárať tiež výklopné skrinky.

PUR lepidlo bez rozpúšťadiel pre pevný spoj 

Pri výrobe lacného nábytku sa na hranovanie dosiek používa tavné lepidlo EVA, ktoré sa pôsobením tepla reaktivuje a podlieha aj pôsobeniu vlhkosti. Ak sa lepený spoj nachádza v blízkosti sporáku, kde je vystavený vyšším teplotám a výparom za varenia, s najväčšou pravdepodobnosťou sa zase rozlepí. Aby boli všetky lepené spoje odolné voči vysokej teplote a tiež vlhkosti, používame pri výrobe nábytku výhradne PUR lepidlo. Vzniká tým vodoodolný spoj vhodný dokonca aj na kúpeľňový nábytok. Toto lepidlo navyše neobsahuje rozpúšťadlá.

Ako dlho nábytok vydrží?

Investícia do lacného nábytku sa zdá byť spočiatku s ohľadom na zaplatenú cenu výhodnou, rýchlejšie však na ňom vidno známky opotrebovania. Rýchlejšie sa tiež opotrebuje a bude ho potrebné vymeniť. Nábytok na mieru z kvalitného materiálu a s komponentami od osvedčeného výrobcu má dlhšiu životnosť a pri správnej starostlivosti bude aj po rokoch vyzerať ako nový. Drahší nábytok tak môže byť z dlhodobého hľadiska nakoniec lacnejšou voľbou. Ušetrí vám tiež námahu pri výmene kuchynskej linky, vstavanej skrine alebo iných kúskov za nové.

Odporúčané príspevky