Efektívne využitie interiéru, maximum úložného priestoru, možnosť vybrať si dekór presne podľa vašich predstáv aj dokonalé zladenie jednotlivých kúskov. To všetko sú dôvody, pre ktoré sa mnohí pri zariaďovaní rozhodnú pre nábytok na mieru do kuchyne. Pred tým, ako ho pre vás začneme vyrábať, je však potrebné myslieť na niekoľko dôležitých vecí.

Viete, ktoré to sú? 

Nábytok na mieru do kuchyne naplní vaše predstavy

Kuchyňa je miestnosťou, kde je kladený veľký dôraz predovšetkým na praktickú stránku, pričom by ste mali myslieť aj na estetiku. Kuchynská linka by mala presne zapadnúť do miestnosti a zodpovedať preferenciám tých, ktorí ju budú používať. Výroba linky na mieru vám prinesie niekoľko výhod:

  • Môžete si sami zvoliť rozmiestnenie skriniek, zásuviek, políc a vstavaných spotrebičov.
  • Nemusíte vyberať zo štandardizovaných skriniek a premýšľať nad tým, ako vyplníte zvyšné centimetre. Celú miestnosť využijete do posledného voľného miesta.
  • Aj pri atypickom pôdoryse alebo v podkroví vám umožní využiť celý priestor.

Kuchynská linka na mieru a vstavané skrine 

Aby nábytok na mieru do kuchyne naplnil vaše požiadavky na funkčnosť i estetiku, dôležité je pripraviť jeho návrh. Počas jeho tvorby vám radi poradíme a odpovieme na všetky vaše otázky. Aby ste si dokázali predstaviť, ako bude kuchynská linka na mieru vyzerať v realite, pripravíme pre vás 3D vizualizáciu. O čom všetkom bude potrebné rozhodnúť?

  • Farebné prevedenie — v kuchyni môžete mať všetko pekne zladené. Jej farebné prevedenie môžete zvoliť zo širokého sortimentu materiálov v rôznych dekóroch dreva, kameňa, k dispozícii sú pastelové farby, bledšie aj tmavšie odtiene. 
  • Pracovná doska, zástena a skrinky — pri návrhu kuchyne na mieru je potrebné zvoliť pracovnú dosku. K nej by mali ladiť dvierka horných a dolných skriniek aj zástena alebo obklad za linkou. Všetky vzory, z ktorých môžete vyberať, nájdete vo vzorkovíku.
  • Drez s batériou — neodmysliteľnou súčasťou kuchyne je drez s batériou. Vybrať si ich môžete v rôznych rozmeroch a materiálových prevedeniach. 
  • Úchytky — aj zdanlivá drobnosť, akou sú úchytky, významne vplýva na vzhľad celej linky. V neposlednom rade ovplyvňuje mieru komfortu pri jej používaní. Vybrať si môžete úchytky v rôznych tvaroch. Máte radi čisté línie moderného štýlu zariaďovania? Rozhodnúť sa môžete aj pre skryté úchytky.
  • Vstavaná skriňa na potraviny — kam uložiť všetky zásoby, ktoré potrebujete pri varení a pečení? Ideálnym miestom je vstavaná skriňa. Najvhodnejšie miesto na jej umiestnenie je, spravidla, v rohu miestnosti. Na skriňu potom esteticky nadväzuje zvyšok linky.

Všetko do detailu zladené

Chceli by ste mať v kuchyni všetko zladené do posledného detailu? Radi pre vás vyhotovíme aj jedálenský stôl a stoličky, rozhodnúť sa môžete tiež pre barový pult, na steny môžete situovať poličky. Vo väčších miestnostiach je výbornou voľbou na rozšírenie pracovnej plochy aj úložného priestoru kuchynský ostrovček. Ak máte často veľa hostí, vyrobíme vám tiež servírovacie stolíky alebo vozíky.

Odporúčané príspevky